Vrátil som sa z gréckeho ostrova Zakyntos, pekný týždeň, pekné zážitky a natrhnutý lýtkový sval, ale opäť doma, na Slovensku. A hneď počúvam o veľkej, vrah neprípustnej afére, v spojitosti so súkromnou cestou niektorých poslancov NR SR na ruský Krym.

Otvorene napíšem, že ak by som nemal poranenú nohu, idem s kolegami, nikto mi nemôže zabrániť súkromne cestovať, do ktorejkoľvek časti sveta. Je to vždy osobné a slobodné rozhodnutie, každého z nás, aj poslancov, a ako inak poznávať svet, keď nám novinári, tiežpolitici, stranícke centrály, prikazujú, kam môžeme a kam nemôže cestovať, ako sa máme správať, a čo vyznávať.
To čo nedávno predviedol Juria Muška, veľvyslanec Ukrajiny na Slovensku, je hrubé a neprípustné vstupovanie do záležitostí nášho štátu a diktovanie, kam môžu a kam nemôžu slovenskí poslanci súkromne cestovať je neprípustné. Nie je to prvýkrát, keď ukrajinský veľvyslanec na Slovensku, tak koná. Spomeniem jeho arogantné správanie voči poslancom NR SR, ktorí prišli na jeho rezidenciu, a ktorých nútil, počas prijatia, k protiruským protestom. A čo však možno čakať od reprezentanta štátu, v ktorom sa verejne oslavuje fašizmus Stepana Andrijovyča Banderu, ktorý kolaboroval s nemeckým nacizmom, kde krajný nacionalizmus, šovinizmus, je často oficiálnou politikou, kde sa potláčajú práva národnostných menšín a pod.

Opakovane odmietam takéto prístupy a opäť uvádzam, že ak by som nemal problémy s nohou, pridám sa ku kolegom. Vyhrážky, že budú pre Ukrajinu nežiaduce osoby, treba brať s nadhľadom, a napokon, kto túži ísť na dnešnú Ukrajinu, ktorá pripomína medzivojnové Nemecko alebo Maďarsko minulého storočia. Želám kolegom šťastnú cestu a pozdravte ruských priateľov.