Ešte som nebol v politike, ale už vo vedeckom prostredí Slovenskej akadémie vied som získal   presvedčenie o tom, že značná časť médií slúži moci peňazí. Vtedy som si nahováral, že ak chcú prežiť, tak musia zväčša slúžiť svojim majiteľom. A tak sa postupne a potupne stávali zo strážcov demokracie jej hrobári. Hľadanie pravdy bolo až na druhom mieste, samozrejme boli výnimky, a preto veľká česť odvážnym a čestným jednotlivcom - novinárom.

Čítať ďalej...

Po tieto dni si pripomíname storočnicu narodenia spoločného štátu Čechov a Slovákov: Republiky Česko – Slovensko. Spomínam, ako v mojom detstve v Senici na Záhorí som si, vďaka rodičom a starým rodičom, uchovával už v detskej pamäti, rok zrodu demokratického Československa.

Čítať ďalej...

Storočnica vzniku Republiky Česko – Slovensko si rozhodne zaslúži oveľa väčšie pripomínanie, ako tomu bolo a je na Slovensku. Opäť Slováci opakujú staré spráchnivené  praktiky, že Uhorsko a neskôr Rakúsko – Uhorsko, neboli súčasťou aj našich dejín, a tak sme ich systematicky vyprázdňovali.

Čítať ďalej...
Načítať viac