Introduction

O mne

Životopis

doc. PhDr. Dušan Čaplovič, DrSc. (* 18. september 1946, Bratislava) je slovenský politik, pôvodne historik a archeológ. Pôsobil ako poslanec NR SR, podpredseda vlády Slovenskej republiky a minister školstva. Je tiež podpredsedom strany SMER – sociálna demokracia.

Je členom redakčných rád viacerých domácich a zahraničných historických a archeologických časopisov.

Moje CV

Novo pridané

11-10-2018

Politické blúznenie vojnových štváčov.

Trochu neskôr sa vyjadrujem k pozitívnym a ústretovým medzinárodným aktivitám predsedu Národnej rady SR Andreja Danka, ktorý sa opäť stal objektom umiernenej, ale najmä štvavej kritiky a nenávistných hodnotení. Potreboval som si mnohé ujasniť, ozrejmiť, aby som zo svojho hľadiska napísal s čistým svedomím a poznaním vo mne ukotvený názor.

29-09-2018

Smutné výročie.

Dnes uplynulo 80. rokov od podpisu Mníchovskej dohody (29.septembra 1938), surového a bezprecedentného ataku na súvekú demokratickú oázu v strednej Európe – Československú republiku.

29-09-2018

Čaplovič skritizoval nové hokejové dresy: Nehorázny paškvil. Výsmech. Kocúrkovo so štátnym znakom.

Kocúrkovo so štátnym znakom. Nový vizuál, ktorý má nahradiť štátny znak na dresoch našej hokejovej reprezentácie, je skutočne nehoráznym paškvilom, mačkopsom v posvätení pomazaných hláv predstaviteľov Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) pod vedením podnikateľa Martina Kohúta.

Kontakt